NOVINKY

19. 4. 2024 13:39

Slovácký okruh už podvacáté nabídne výjimečnou motoristickou podívanou

Kulturní a sportovní akce

Jubilejní 20. ročník motozávodů Slovácký okruh s podtitulem O cenu Milana Šobáně staršího se uskuteční o víkendu 4.-5. května 2024 ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Největší motoristický závod ve Zlínském kraji i v letošním roce nabídne atraktivní podívanou všem fanouškům jedné stopy.

V 19 kategoriích se představí zhruba dvě stovky jezdců. „Hned po spuštění přihlášek jsme zaznamenali obrovský zájem, a to včetně zahraničních jezdců. Přijedou závodníci ze Slovenska, Rakouska nebo Německa. Na okruhu se letos představí i silný ženský tým Wonder Woman s aktuálně nejlepší českou roadracingovou jezdkyní Veronikou Hankocyovou,“ říká Petr Chmelař z pořádajícího Motoklubu Staré Město. „Nesmíme ale zapomenout ani na domácí jezdce. Karel Kalina letos slaví sedmdesát let, přesto bude startovat hned ve dvou kategoriích,“ prozrazuje Petr Chmelař. „Kdybych měl lepší motorky, klidně bych startoval i ve třech,“ doplňuje ho s úsměvem veterán Kalina. Staré Město bude zastupovat i Milan Šobáň mladší, v kategorii sajdkár Karel Rýdlo s Jiřím Kunzem, Petr Verbík se Stanislavem Parýzkem a Petr Chmelař s René Andrýskem. Z téměř domácího Uherského Hradiště dorazí i kompletní rodina Matušových, tedy otec Karel senior a jeho synové Karel junior a Pavel.

Na okruhu budou k vidění stroje, mezi kterými je téměř sto let rozdílu, tedy veterány BSA z roku 1938 i rok staré motorky s „litrovým“ objemem a sílou dvou stovek koní.

Pro diváky je i letos připravený doprovodný program. Děti se pobaví při Bambino party a v plánu je i sobotní koncert kapely Tabák – Kabát revival.

Vstupné: 100 Kč na dospělou osobu a den, děti zdarma. Veškeré informace najdou zájemci na webu www.slovackyokruh.cz.

Událost
Začátek události: 4. 5. 2024 8:00 Konec události: 5. 5. 2024 18:00 Místo události

PřílohyUŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...