DĚKANÁTNÍ PLES VE STARÉM MĚSTĚ

První ples sezóny patří již dlouhodobě Děkanátnímu plesu. Letošní ročník se konal v sobotu 13. ledna 2024 ve všech prostorech Společensko – kulturního centra. Pro příchozí čekala u vchodu „štamprlka“ slivovice na uvítanou. Tato tradice se součástí plesu již dlouhá léta.

Zahájení se ujal uherskohradišťský děkan páter Josef Říha, který přivítal všech více než čtyři sta padesát přítomných návštěvníků a popřál jim příjemný večer. Zahajovací tanec patřil mládí ze staroměstské farnosti. „Je to již tradice. Křesťanská mládež si připraví zahajovací taneček a po jejich vystoupení je již parket otevřen pro všechny návštěvníky,“ řekl hlavní organizátor plesu, místostarosta Kamil Psotka. K tanci i poslechu hrála kromě Staroměstské kapely také Cimbálová muzika Bálešáci a pro mladší ročníky ve sportovním sále skupina Trinom.

Plesu, který organizuje staroměstská farnost, se letos zúčastnila také europoslankyně Michaela Šojdrová nebo faráři z okolí Starého Města. Zaužívanou tradicí se také stal neoficiální košt pálenek z ovoce vypěstovaného na zahradách okolních farností. Letos bylo k dispozici deset vzorků, které mohli návštěvníci po tanečním výkonu ochutnat.

Text: Aleš Korvas, Foto: Františk Ingr

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...