DOLINA VYSTOUPILA PŘED VÁNOCEMI

Vystoupení Souboru písní a tanců Dolina před vánočními svátky měly možnost vidět dvě stovky návštěvníků představení, které se konalo v pátek 22. prosince 2023 v Jezuitském sklepě. Netradiční vystoupení plné vtipných scének bavilo diváky od začátku do konce. I když úplný začátek vystoupení moc šťastný nebyl. Členové souboru operativně zareagovali na tragédii, která se udála o den dříve v Praze, a při nástupu na jeviště spolu se všemi návštěvníky drželi minutu ticha za oběti masakru na Filozofické fakultě.

Poté se již ale rozjelo vystoupení plné vtipu, humoru a vánoční nálady. Krásné představení dalo na chvíli zapomenout na všechno negativní a špatné. Během přibližně hodinu a půl dlouhého pořadu Dolinu doprovázela nová Cimbálová muzika Perenica, která vystřídala Bálešáky. Ti Dolinu doprovázeli dlouhá léta a letos v létě je vystřídala nová, mladá cimbálovka, která ale ukázala, že bude plnohodnotným nástupcem ostřílených matadorů.

SPT Dolina se podařilo to, co všichni před Vánocemi potřebovali, na chvíli zpomalit a užít si večer plný zábavy a příjemného setkání v uspěchané době.

Text a foto: Aleš Korvas

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...