PROJEKT U ČERŤÁKU

Díky spolupráci a zapojení občanů Starého Města je vymyšleno jak zajímavé, dosud zanedbané, místo U Čerťáku (za technickými službami) může být a jak příjemně by mohlo vypadat a sloužit široké škále občanů města. Co vše se podaří v letošním roce skutečně realizovat, závisí na tom, zda se nám podaří sehnat potřebné finance na všechny prvky, nebo letos zvládneme jen část úprav a vybavení. Pak bychom pokračovali v roce následujícím. Ale pracujeme na tom a věříme, že nám pomůžete. Ať už prací na brigádách nebo třeba malým příspěvkem do darovací kampaně, kterou připravujeme a kde nám každou získanou korunu, do výše 50 000,–, zdvojnásobí Nadace Via a Česká spořitelna, a to už přece stojí za to. Výši vybrané částky můžete sledovat na https://www.darujme.cz/u-certaku.

Těšíme se na spolupráci tým nadšenců „Místo u Čerťáku“

Pozvánka na 2. komunitní brigádu

U Čerťáku proběhla 1. komunitní brigáda

V sobotu 9. března proběhla I. Komunitní brigáda U Čerťáku, za technickými službami. I přes větrné počasí se sešlo přes dvacet malých i velkých pomocníků z řad veřejnosti a udělalo se spoustu práce. Hlavním úkolem bylo prořezat a pročistit zanedbané porosty, aby se postupně mohl vytvořit nový procházkový chodník v lesíku, rozšířit a zpevnit pumptrack pro děti, upravit terén pro vybudování griloviště i posezení.

V následujícím týdnu se bude pokračovat a kdyby chtěl naše společné úsilí někdo podpořit, budeme pokračovat i v dubnu 13. 4. v rámci akce Staroměstský Den Země – Ukliďmě Česko.

Výsledná varianta projektu

Proběhlá a plánovaná setkání

2. komunitní brigáda – 16.03.2024 – u Čerťáku, plácek za technickými službami

1. komunitní brigáda – 09.03.2024 – u Čerťáku, plácek za technickými službami

2. setkání – 28.11.2023 – Jezuitský sklep

1. setkání – 21.9.2023 – u Čerťáku, plácek za technickými službami

Současný prostor pohledem fotografa

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...