KLUZIŠTĚ ZAČÍNÁ DOSTÁVAT REÁLNÉ OBRYSY

Stavba chlazené ledové plochy v areálu u tenisových kurtů na Širůchu začíná dostávat reálné obrysy. Stavební společnost po několikatýdenní přestávce, kterou vyžadovalo přepracování projektové dokumentace, opět zahájila stavební práce. Lidé, kteří prochází kolem chovného rybníka Širůch, tak mohou vidět tvarující se základy budoucí ledové plochy. Ta by měla díky technologii chlazení nabídnout možnost bruslení a amatérského hokeje od listopadu až do března bez ohledu na to, zda budou venkovní teploty pod bodem mrazu, nebo nikoliv. Zástupci města vyrážejí pravidelně na kontrolní dny spolu se zástupcem realizační firmy a projektantem, aby zkontrolovali průběh prací.

„Při pohledu z ptačí perspektivy je již viditelná nejen celková velikost budoucí plochy, ale také základy budov, které budou sloužit jako zázemí pro sportovce, sociálky a restaurace s občerstvením. Viditelný je již také půdorys technického zázemí pro správce a rolbu, která se bude o kvalitu ledu pravidelně starat,“ uvedl starosta Martin Zábranský.

Celý areál po dokončení bude tvořit ucelený prostor pro využití jak letních, tak i zimních sportů. V těsné blízkosti vedle sebe budou beachové kurty, koupaliště, zimní ledová plocha, tenisové, ale i fotbalové hřiště. Náklady na vybudování a zprovoznění celého nově budovaného areálu by se měly vyšplhat do maximální výše 45 milionů korun. Stavební práce by měly být dokončeny nejpozději v červnu, aby mohla začít letní sezona pro milovníky tenisu. Testovací provoz by chtělo vedení města stihnout na začátku zimní sezony. V případě, že nenastanou žádné komplikace, by mělo být chlazení spuštěno poprvé v prosinci 2023.

Text a foto: Aleš Korvas

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...