ROZŠIŘUJEME NABÍDKU PŘEDPLATNÉHO JÍZDNÉHO

Zlín, 1. 2. 2023 — Už ne jen na týden nebo na měsíc, ale rovnou na čtvrtletí nebo dokonce na celý rok! Zlínský kraj rozšiřuje od dnešního dne nabídku předplatných jízdenek. Kromě stávajících 7denních a 30denních časových jízdenek si cestující v Integrované dopravě Zlínského kraje můžou nově koupit jízdenku platnou 90 nebo 365 dní. Každý, kdo pravidelně dojíždí do zaměstnání nebo školy, tak bude moct cestovat levněji než v současné době.
Systém zónového tarifu zůstává stejný jako doposud: Zlínský kraj je rozdělen na 97 zón, cestující si pořizuje předplatnou jízdenku na ty zóny, jimiž se pravidelně pohybuje. Výsledná cena jízdenky je součtem cen za zakoupené zóny. Platí také státem garantovaný systém slev na jízdném (děti 6–15 let, studenti, senioři 65+, invalidé 3. stupně – sleva 50 %; ZTP, ZTP/P – sleva 75 %).
Cestující si může pořídit i přenosnou kartu, u níž je cena za předplatné jízdné o zhruba 20 % vyšší a nelze na ní nastavit žádné slevy. Kartu však může střídavě používat více lidí.
Dále také je možné jezdit na jednotlivé jízdné v kilometrickém tarifu, kde cestující zaplatí nástupní sazbu 11,– Kč a 1,35 Kč za každý ujetý kilometr.

Ceníky a podrobnější info naleznete níže v příloze

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...