KOŠT VÍNA VE STARÉM MĚSTĚ OPĚT PŘILÁKAL STOVKY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Milovníci vína si přišli na své také letos při tradičním Dnu vína ve Starém Městě, který se uskutečnil v prostorách Společensko – kulturního centra. Oblíbená akce pořádaná staroměstským Klubem přátel vína nabídla návštěvníkům stovky vzorků vín od vinařů ze Starého Města i širokého okolí.

Samotnému koštu předcházelo odborné hodnocení vín, které proběhlo několik dní před akcí za účasti degustačních komisí složených z vinařských odborníků a zkušených degustátorů. Ti vybírali nejlepší vína v jednotlivých kategoriích i nejúspěšnější kolekci vín.

Šampionem bílých vín se letos stal Michal Kostílek z Tupes se svým vínem Rulandské bílé 2025 PS. Mezi červenými víny nejvíce zaujalo porotu víno Cabernet Moravia 2022 PS od Dalimila Vrány z domácího Klubu přátel vína.

Cenu senátora Josefa Bazaly za nejlepší kolekci vín získalo již počtvrté za sebou Vinařství Dufek ze Svatobořic – Mistřína, které tak znovu potvrdilo vysokou kvalitu svých vín i stabilní formu v této prestižní soutěži. Všichni tři vítězové převzali ocenění v podobě sošky sv. Urbana, patrona vinařů.

Po celé odpoledne i večer panovala ve Společensko – kulturním centru výborná nálada. Návštěvníci ochutnávali vína, diskutovali s vinaři a užívali si příjemné posezení s přáteli. Atmosféru tradičně dotvářela cimbálová muzika Jaroslava Čecha, u které nechyběl zpěv ani dobrá nálada.

Den vína ve Starém Městě tak znovu potvrdil, že patří mezi oblíbené společenské a vinařské akce regionu a každoročně přivádí do města nejen domácí návštěvníky, ale také milovníky vína z širokého okolí.

Text a foto: Aleš Korvas

UŽITEČNÉ ODKAZY

  Prosím čekejte...